Diagnostické vyšetrenie RYODORAKU

Ryodoraku (japonská akupunktúra)

Ryodoraku je systém diagnostiky a liečby vyvinutý Dr Yoshio Nakatani, MD, PhD., r 1940.cez rozsiahly výskum, Dr Nakatani meria elektrickú vodivosť a odolnosť na rôznych miestach v koži. On pomenoval tieto body odporu ryodoten alebo body dobrého spojenia.

Dr Nakatani uskutočnil množstvo prípadových štúdií z jeho pacientov. Poznamenal 24 ryodoten na rukách a nohách, a čoskoro spoznal súvislosť medzi ryodoten a pacientovým autonómnym nervovým systémom. On pomenoval túto novú diagnostiku a liečbu systémom Ryodoraku, čo znamená doslova "dobré vodivé spojenie".

Ryodoraku sú mosty medzi starými princípmi akupunktúry a modernými metódami západnej medicíny, ktorí vytvoria tie najlepšie možné podmienky pre liečbu

Ryodoraku Liečba

Váš autonómny nervový systém sa kontroluje pomocou neurometra, diagnostickým zariadením špeciálne pre Ryodoraku. Neurometer kontroluje 24 ryodoten (6 na každej strane, 6 na každej nohe), a určuje elektrický odpor pozdĺž povrchu kože. Procedúra trvá asi päť minút.

Neurometer analyzuje elektrický prúd a zakreslí vašu Ryodoraku graf, Počítač-tvorí graf, ktorý je základom pre diagnostiku zdravotného stavu. Ryodoraku graf ukazuje snímku o Vašom zdraví v tomto okamihu, ale môže byť tiež použitý na predpovede, a prípadne zabrániť, budúcim zdravotným problémom, ktoré by sa u vás mohli vyskytnúť.

Váš Ryodoraku graf môže naznačovať určité ryodoten (prípojné body), ktoré majú vyšší ako normálny elektrický odpor, zatiaľ čo iné ryodoten môžu mať nižší, než bvyklý odpor. Liečba Ryodoraku obnovuje rovnováhu týchto ryodoten. Použité ihly-ako vlas so slabým elektrickým prúdom, out-of-rovnováhy ryodoten sú uvedené do rovnováhy, upokojenie vysoký energetický ryodoten a stimulujeme nízkoenergetický ryodoten.

Stimulujeme energetickú rovnováhu vášho tela, výsledok je lepšie zdravie a zníženie bolesti. Liečba elektrifikované ihlou eliminuje nielen svoju bolesť, ale tiež pomáha regulovať autonómny nervový systém, čo vedie k vlastnému liečebnému mechanizmu Vášho tela.

Bude Ryodoraku pracovať pre mňa?

Účinok Ryodoraku je odlišná pre každú osobu, ale väčšina pacientov očakáva priaznivé výsledky. Ďalšie ošetrenie môže byť potrebné, ale ako sa váš stav zlepší, je ošetrenie potrebné pre udržanie si svojho zdravotného stavu. Napriek tomu, dodržiavanie liečebného plánu je nevyhnutné: počiatočné príznaky môžu zmiznúť rýchlo, ale často trvá dlhšie,kým telo posilní imunitný systém a zlepší dlhodobú odolnosť voči chorobám.

Aké sú výhody Ryodoraku?

Ryodoraku je preukázané,že akupunktúra technika, môže viesť k zlepšeniu zdravia a lepšiu prirodzenú odolnosť voči budúcim ochoreniam. Tento prístup má rad výhod:

·         Váš Ryodoraku graf môže byť váš základ pre posúdenie pre iné opravné prostriedky zlepšujúce zdravie, ako je výživa, vitamín terapia a cvičenie.

·         Slabý elektrický prúd aplikovaný na akupunktúrne ihly je účinný spôsob liečby, poskytovaný pre zvýšenie stimulácie na nervový systém. Navyše, prídavok elektrického prúdu umožňuje akupunkturista použiť kratšie.

·         Ryodoraku diagnóza vám ponúka objektívne dáta, ktoré môžu byť sledované. Porovnaním hodnôt zmeny na Ryodoraku grafu pred a po každom použití, alebo z návštevy k návšteve, môžete vidieť, ako ste pokročili.

Kedy by ste Ryodoraku nemali použiť?

·         Ryodoraku je kontraindikovaný pri liečbe osob, ktorí nosia kardiostimulátor. Prosím, informujte svojho lekára, ak nosíte kardiostimulátor.

·         Ryodoraku je potrebné vykonať uvážlivo na osoby so zmyslovou necitlivosťou, kde nemôžu poskytnúť dostatočnú spätnú väzbu na liečbu.

Copyright © 2011 Nippon chiropraxe a akupunktúry, sro Všetky práva vyhradené.