Ponúkame komplexné prístrojové vyšetrenia pohybového aparátu pomocou najmodernejších, neinvazívnych a bezbolestných metód.

DIAGNOSTIKA

SPINAL MOUSE

Je zariadenie, ktoré bolo vyvinuté na diagnostiku zakrivenia chrbtice a určenie mobility jednotlivých segmentov v sagitálnej a frontálnej rovine. Vyšetrenie je jednoduché, rýchle a presné. Na základe porovnania s rádiologickými vyšetreniami možno konštatovať, že výsledky meraní sa vyznačujú vysokou validitou a reliabilitou. Hlavným prínosom SpinalMouse® je neinvazívnosť a absencia radiačného žiarenia a chemických látok.

RYDORAKU

Ryodoraku je systém diagnostiky a liečby vyvinutý Dr Yoshio Nakatani, MD, PhD., r 1940.cez rozsiahly výskum, Dr Nakatani meria elektrickú vodivosť a odolnosť na rôznych miestach v koži. On pomenoval tieto body odporu ryodoten alebo body dobrého spojenia. Dr Nakatani uskutočnil množstvo prípadových štúdií z jeho pacientov. Poznamenal 24 ryodoten na rukách a nohách, a čoskoro spoznal súvislosť medzi ryodoten a pacientovým autonómnym nervovým systémom. On pomenoval túto novú diagnostiku a liečbu systémom Ryodoraku, čo znamená doslova "dobré vodivé spojenie".

Neurometer analyzuje elektrický prúd a zakreslí vašu Ryodoraku graf, Počítač-tvorí graf, ktorý je základom pre diagnostiku zdravotného stavu. Ryodoraku graf ukazuje snímku o Vašom zdraví v tomto okamihu, ale môže byť tiež použitý na predpovede, a prípadne zabrániť, budúcim zdravotným problémom, ktoré by sa u vás mohli vyskytnúť.


POČÍTAČOVÁ KINEZIOLÓGIA

CK Computer Kinesilogy (počítačovej kineziológie, počítačová kineziológia) je názov pre expertné a informačný systém, ktorý umožňuje zisťovať a upravovať funkčné poruchy pohybového systému. Pomocou CK je možné chorobe predchádzať, tj. Zachytiť štádium, kedy sú vytvorené podmienky pre jej vznik a rozvoj, ale choroba sama sa ešte neprejavuje. CK má výborné výsledky v oblasti prevencie porúch funkcií a v terapii akútnych i chronických funkčných ochorení.CK je vhodná ako pre ľudí s nedostatkom vhodného pohybu tak pre športovcov, u ktorých môže pomôcť ako prevencia vážnych úrazov.

V našom neštátnom rehabilitačnom centre poskytujeme široké spektrum procedúr preplácaných zdravotnými poisťovňami ale aj doplnkové procedúry pre samo platcov. 

TERAPIA

ELEKTROLIEČBA
Patrí k fyzikálnej terapii, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Elektroliečba v prevažnej miere využíva svoje analgetické účinky, zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív.  

ULTRAZVUKOVÁ TERAPIA

 Terapia ultrazvukom ma blahodarné účinky medzi ktoré bez patria uvoľňovanie stuhnutého svalstva, odstránenie bolesti, zmierneniu zápalových procesov a mikromasáž v mieste aplikácie. 

ELEKTRO- DISTANČNÁ TERAPIA PRÍSTROJOM VAS

Bezkontaktný elektroliečebný prístroj využívajúci elektrické prúdy vznikajúce na základe Faradayovej elektromagnetickej indukcie v liečenom tkanive. Pôsobí na tkanivo regeneračne, zmierňuje bolesť a vyvoláva lokálne prekrvenie tkaniva v miestne aplikácie.

DIATERMIA
Diatermiu odporúča lekár vtedy, ak je potrebné prehriať hlbšie štruktúry tela bez poškodenia kože. Táto procedúra pôsobí na cirkuláciu krvi a lymfy, zlepšuje látkovú výmenu, uvoľňuje sťahy hladkého svalstva, lokálne zvyšuje metabolizmus a znižuje bolesť.

MAGNETOTERAPIA

Magnetoterapia je neinvazívna, tichá a pacient sa pred zákrokom nemusí ani vyzliecť. Jej prínos závisí na konkrétnom ochorení a od konkrétnej reakcie pacienta. Výsledok môže byť okamžitý, alebo sa dostaví po niekoľkých sedeniach. Magnetoterapia spočíva v pôsobení stáleho či striedavého magnetického poľa na ľudský organizmus. 

THERAPY BTL-TR

BTL-6000 TR-Therapy (Targeted Radiofrequency Therapy - Selektívna rádiofrekvenčná terapia) distribuuje vysokofrekvenčné elektromagnetické vlnenie do požadovaného tkaniva, čo vedie k selektívnej tkanivovej hypertermii. Medzi najčastejšie indikácie patria lokálne svalové kŕče, spúšťače bolestí, bolesti svalov, zápaly šliach, bolesti krčnej chrbtice a poúrazové opuchy. Bezprostredný terapeutický účinok je pacientom okamžite vnímaný a pretrváva dlho po terapii.

MOTODLAHY

Sú efektívne rehabilitačné pomôcky vyrobené na základe vedeckých štúdií. Motodláha slúži k rehabilitácii a čo najrýchlejšiemu uzdraveniu pacienta. Tzv. CPM (Continous Passive Motion) terapia je liečebná rehabilitačná metóda za pomoci rehabilitačných pomôcok, ktoré zabezpečujú šetrnú pasívnu pohybovú liečbu kĺbov. Pri používaní motodláhy Artromot nedochádza k poškodeniu kĺbov následkom imobilizácie, naopak je umožnený rýchlejší návrat pacienta do bežného života. Pravidelné cvičenie s motodláhou zväčšuje rozsah pohybu kĺbov bez vedľajších následkov. Motodláhy sú vhodné aj na následnú domácu rehabilitáciu po operáciách (plastiky predných/zadných skrížených väzov, postranných väzov, po totálnych endoprotézach bedrových kĺbov alebo operáciách kolien).

SM SYSTÉM

Pri cvičení používame prirodzenú koordináciu chôdze, ktorú rozdeľujeme do jednotlivých cvikov. Pri cvičení opravujeme chybnú realizáciu v jednotlivých častiach a po zvládnutí čiastkových cvikov spájame cviky v optimálne koordinovanú chôdzu

Hlavný efekt metódy je vyvolanie trakčnej (naťahovacej) sily v oblasti medzistavcovej platničky. Vďaka tomu sa tlak vyvíjaný na platničku zníži a platnička môže lepšie vykonávať svoju funkciu. Tohto efektu dosahujeme aktiváciou špirálových svalových reťazcov, ktoré zužujú obvod pása a ťahajú telo smerom nahor. Týmto spôsobom je chrbtica pri pohybe aktívne stabilizovaná.

McKenzie

Je to diagnostický a terapeutický systém, ktorý je založený na mechanizme produkcie a eliminácie bolesti v priamom dôsledku na pohyb alebo polohu celého tela. Terapia je vhodná pre celý pohybový systém, tzn. krčnú chrbticu, hrudnú, driekovú ale aj periférne kĺby ako napr. rameno, koleno. Ide o podrobnú diagnostiku, dôsledné odobratie anamnézy a následné vybratie jednej polohy alebo opakovaného pohybu. Terapia je individuálna a cielená. Rieši príčinu, nie dôsledok.


REDCORD S-E-T

Redcord S-E-T, nórsky prístroj firmy Nordisk Terapi, je mechanické zariadenie umožňujúce zavesenie časti tela. V závese je možné polohovať, vykonávať aktívny aj pasívny pohyb, dávkovať cvičenia s postupnou záťažou. Systém lán a popruhov umožňuje efektívnu diagnostiku, liečbu ale aj prevenciu pohybových problémov v každom veku. S-E-T koncept je zameraný na liečbu pohybového aparátu, vertebrogénnych ochorení aj poúrazových stavov. Ide o individuálny prístup ku klientovi a aktívny prístup k terapii. 

KINESIOTAPING

 Lepenie špeciálnych pásikov (tejpov) na holú kožu. Tejpy dokážu nahradiť bandáže, obväzy a  analgetiká, zabezpečia rýchlejší a šetrnejší fyziologický pohyb. Tejp je vyrobený na báze bavlny, s elastickými vlastnosťami, ako má ľudská koža- preto na nej dobre prilieha.

AKUPUNKTÚRA

Akupunktúra je starodávny systém liečby, ktorý vychádza z tradičnej čínskej medicíny. Je založená na teórii, že v tele sa nachádzajú akupunktúrne dráhy (čiže meridiány), ktorými prúdi životná energia čchi. Keď sa dráhy zablokujú, energia nemôže optimálne prechádzať telom, a tak vznikajú rôzne choroby, neduhy tela i duše. Takto vzniknuté problémy možno následne riešiť stimuláciou akupunktúrnych bodov, ktoré ležia na meridianových dráhach. 

LASEROTERAPIA

Laser je jednou z procedúr zo skupiny svetloliečby. Laseroterapia využíva biostimulačný efekt lúča, pôsobiaceho ako spúšťací mechanizmus na urýchlenie regenerácie tkanív a aktiváciu činnosti buniek. Liečba laserom utišuje bolesť, pôsobí proti opuchom a zápalom, stimuluje obranyschopnosť organizmu a rozširuje cievy.  

PLYNOVÉ INJEKCIE

 Plynové injekcie výrazne napomáhajú zlepšovať výživu tkanív, vrátane patologicky zmeneného väziva, podporujú uvoľňovanie kyslíku viazaného v krvnom farbive, zlepšujú priepustnosť kapilár, ale tiež pružnosť kolagénu. Navodzujú také biochemické zmeny krvi, pri ktorých jej hlavnými prejavmi je významné zlepšenie prekrvenia miestneho i celkového. Pomáhajú k zlepšeniu prekrvenia srdcového svalu, majú protizápalové účinky, pomáhajú predísť vzniku trombóz, opuchov.

KOLAGÉNOVÉ INJEKCIE GUNA MD

Zmierňujú bolesť a zlepšujú pohyblivosť kĺbov spomalením fyziologickej degenerácie kĺbov a pridružených tkanív, a to vždy v tej oblasti, pre ktorú sú určené. Zároveň zmierňujú poškodenie spôsobené starnutím, nesprávnym držaním tela, sprievodnými chronickými ochoreniami, poraneniami a úrazmi. Obsahujú kolagén, ktorý pôsobí proti ochabnutosti spojivového tkaniva a látky rastlinného a minerálneho pôvodu, ktoré napomáhajú transportu kolagénu do cieľového tkaniva. Účinkujú komplexne na bolesti pohybového aparátu. 

REBOX

ReBox terapia predstavuje elektro terapiu pôsobiacu cez povrch kože, ktorého výsledkom je odstránenie miestneho zakyselenia tkaniva. Zakyselené tkanivo je na miestach, kde nie je dostačné prekrvenie v dôsledku stiahnutého svalstva alebo zápalu alebo pohmoždenín, natrhnutí šliach/svalov pri úrazoch. ReBox terapia neporušuje povrch kože teda je neinvazívna, rýchla a účinná.

Príďte si vychutnať masáž do nášho rehabilitačného centra a zverte sa do rúk masérom z bohatými skúsenosťami.  

MASÁŽ

KLASICKÁ MASÁŽ
Klasické masáž prináša hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii, odbúrava napätie, napomáha k psychickej rovnováhe. Patrí k najviac využívaným druhom masáže. 

ZDRAVIE U ODBORNÍKA